یهترین رژیم غذایی

بهترین رژیم لاغری

بهترین رژیم لاغری

بهترین رژیم لاغری به شما در رسیدن به تناسب اندام  کمک می کند رژیم‌ غذایی لاغری بسیار زیاد و متنوعی در سراسر دنیا وجود دارد. برخی از این رژیم‌ها بر کاهش اشتها شما و برخی دیگر روی محدود سازی میزان کالری، کربوهیدرات و چربی مصرفی شما تمرکز می‌کنند.

 

یهترین رژیم غذایی

 

 

از آنجا که تمام رژیم‌های لاغری ادعا دارند که موثر هستند، انتخاب بهترین برنامه رژیم غذایی مناسب کار دشواری می‌باشد. حقیقت این است که تاثیر رژیم غذایی برای لاغری تمامی افراد یکسان نیست.

 

 

 

 

بهترین رژیم لاغری کم کربوهیدرات

 

رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات در چند سال اخیر و در بین مردم، به خصوص افرادی که قصد دارند وزن کم کنند و به اندام ایده‌آل خود برسند، بسیار محبوب بوده است. در حال حاضر انواع مختلفی از رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات وجود دارند، اما مکانیسم عمل همه آن‌ها محدود کردن مصرف کربوهیدرات به ۲۰ الی ۱۵۰ گرم در روز، آن هم به شکل کربوهیدرات خالص است.

هدف اصلی این رژیم غذایی این است که بدن خود را مجبور کنید به جای استفاده از کربوهیدرات به عنوان منبع اصلی انرژی، از چربی‌ها استفاده کند و در نتیجه، آن‌ها را بسوزاند.

 

 

بهترین رژیم لاغری بسیار کم چربی

 

بهترین رژیم غذایی بسیار کم چربی،  مصرف چربی‌ها را به زیر ده درصد از کل کالری مصرف شده در طول روز محدود می‌کند. به طور کلی، در یک رژیم غذایی کم چربی، حدودا ۳۰ درصد از کالری‌های مصرف شده به شکل چربی خواهد بود.

متاسفانه نتیجه بسیاری از مطالعات علمی نشان داده است که این رژیم غذایی در دراز مدت بر کاهش وزن اثر خاصی ندارد. طرفداران این رژیم غذایی ادعا می‌کنند که رژیم‌های غذایی سنتی و کم چرب به اندازه کافی کم چرب نیستند و میزان این چربی باید به کمتر از ۱۰ درصد کل کالری مصرفی در طول روز برسد، تا بدن سالم باشد و وزن اضافی خود را از دست بدهد.

 

 

بهترین رژیم غذایی بر پایه سبزیجات

بهترین رژیم غذایی بر پایه سبزیجات به عنوان یکی از بهترین رژیم های لاغری، به شما کمک می کند که کاهش وزن داشته باشید. در این رژیم، مواد غذایی حیوانی محدود می شوند. هرچند که علاوه بر این رژیم ها، رژیم های دیگری نیز وجود دارد که انعطاف بیشتری دارند و اجازه مصرف محصولات حیوانی و گوشت ها را در حد معمول می دهند.بهترین رژیم لاغری

 

انواع گوناگون و متعددی از رژیم غذایی گیاه خواری موجود می باشد اما همه آنها گوشت را از برنامه غذایی حذف کرده و همچنین مرغ و ماهی و در بعضی از آنها تخم مرغ و لبنیات هم حذف شده است.

 

بیشتر این مواد غذایی محدود شده دارای کالری بالایی هستند، بنابراین محدود کردن استفاده از آنها می تواند به کاهش وزن شما بیانجامد. رژیم غذایی بر پایه سبزیجات همچنین درارتباط با بسیاری از فواید دیگر از قبیل کاهش ریسک ابتلا به بیماری های مزمن از قبیل بیماری قلبی و سرطان ها و همچنین دیابت می باشد.

 

 

روزه داری به عنوان بهترین رژیم لاغری

 

روزه داری متناوب یکی از بهترین رژیم های لاغری می باشد. این رژیم یکی از استراتژی های رژیمی است که بین دو بازه زمانی روزه داری و مصرف مواد غذایی چرخه ای وجود دارد.

 

روزه داری متناوب، مدت زمانی را که شما مجاز به خوردن مواد غذایی هستید کاهش می دهد، که یک راه حل ساده برای کاهش کالری دریافتی شما می باشد. این رژیم می تواند منجر به کاهش وزن شود. البته اگر شما در بازه ی زمانی که مجاز به مصرف مواد غذایی هستید، به اندازه کافی بخورید و بیشتر از آن مصرف نکنید.

روزه داری متناوب در ارتباط با اثرات آنتی آژین ها (ضد درد ها)، افزایش حساسیت به انسولین، بهبود عملکرد و سلامتی مغز، کاهش التهاب و بسیاری از فواید دیگر نیز می باشد. در کل روزه داری متناوب برای سلامتی بیشتر افراد بالغ خطری نداشته و مفید است.

 

 

.

بهترین رژیم لاغری را چگونه انتخاب کنیم؟

 

همان گونه که می دانید هر کسی بر اساس نوع زندگی و متابولیسم  بدن خود نیاز به برنامه غذایی مشخص و مختص به خود را دارد پس در صورتی که کسی بدون هیچ آگاهی برای شما نسخه‌ای با عنوان بهترین رژیم لاغری دنیا  بپیچد، مسلماً سخت در اشتباه است.

بهترین رژیم غذایی

 

بهترین رژیم لاغری شامل موارد زیادی می شوند و به همین دلیل انتخاب را برای ما سخت میکنند.به عنوام مثال هر چند که رژیم غذایی بر پایه سبزیجات برای سلامتی مفید است، باعث محدود شدن مواد غذایی که به طور معمول در رژیم های حیوانی وجود دارند از قبیل آهن، ویتامین B12، ویتامین D، کلسیم، زینک و اسید های چرب امگا ۳ شوند.

 

نکاتی  در مورد بهترین رژیم لاغری

 

با توجه به  مواردی که در مورد  بهترین رژیم لاغری در بالا اشاره شد  بهتر است رژیمی برای لاغری و تناسب اندام خود اتخاذ کنید که شامل همه انواع مواد غذایی از قبیل سبزیجات، میوه جات، دانه ها، غلات، انواع پروتئین ها و ویتامین ها باشد. اما به مقدار مصرف خود توجه کنید.

 

 

 

توجه داشته باشید که مصرف همه انواع مواد غذایی برای سلامت شما لازم است و شما باید طی برنامه غذایی روزانه خود از همه انواع مواد غذایی استفاده کنید. اما همیشه سعی کنید که به مقدار کافی از این مواد غذایی استفاده کنید و از برای کاهش وزن باید مجموعه ای از کار ها را پیش گرفت.

 

 

در آخر باید گفت که برای کاهش وزن تغذیه ی خود را سر و سامان بدهید و به فکر ورزش هم باشید. همان طور که گفتیم، برای لاغری سریع، رژیم لاغری سریع بسیار کم کالری می تواند انتخاب خوبی باشد.

اما حتما قبل از شروع این برنامه غذایی، مطمئن شوید و شرایط را با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

 

 

برای لاغر شدن راه های زیادی وجود دارد، اما اولین قدم برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری پیروی از یک رژیم غذایی اصولی و درست است اما نه هر رژیم غذایی  این روزها اکثر افراد به دنبال رژیم غذایی سریع و آسان هستند.

اما فراموش نکنید که با وجود تمام روش های نوین در زمینه لاغری، هنوزه که هنوز است رژیم لاغری آن هم زیر نظر متخصص تغذیه حرف اول را می زند. به طور کلی به افراد چاق توصیه می شود ابتدا با کمک رژیم غذایی سعی کنند وزن خود را کاهش دهند و در صورت عدم موفقیت با پزشک خود مشورت داشته باشند تا بهترین راه به آنها پیشنهاد شود.

 

غلات در بهترین رژیم غذایی لاغری

همان گونه که می دانید مردم از آرد سفید نسبت به دیگر غلات بیشترین استفاده را دارند. آرد سفید تصفیه شده ارزش غذایی بسیار کمی دارد چون پوست غلات یا رو یه بیرونی آنها در طی فرآیند تصفیه کنده می شود.
این پوسته بیشترین مواد مغذی غلات را در خود دارد. غلات کامل شامل تمام قسمت ها از جمله پوسته می باشد. غلات کامل مواد مغذی بسیار بیشتری را برای بدن فراهم می کنند. بنابراین به جای نان سفید و پاستا از عنوان سبوس دار آنها که با غلات کامل درست می شوند، استفاده کنید.

 

تعادل در بهترین رژیم غذایی لاغری

تعادل در برنامه غذایی به این معنا است که یک برنامه غذایی به یک نسبت متعادل از تمام گروههای مواد غذایی برخوردار باشد .
یعنی اینکه از یک گروه مواد غذایی زیاد و از گروه دیگر کمتر استفاده شود.

 

بهترین رژیم لاغری

 

با توجه به نیاز شخص رژیم گیرنده از تمام شش گروه مواد بطور متعادل و مورد نیاز خود استفاده نماید . شخصی که می خواهد لاغر شود نباید بصورت گزینشی از مواد غذایی بخورد .
در بهترین برنامه رژیم غذایی برای لاغری این ویژگی تعادل در خوراک حفظ می شود .

 

 

بهترین رژیم غذایی برای دیابت

اگر رژیم غذایی سالم برای همه ما مهم است، افراد مبتلا به دیابت نیاز به مراقبت بیشتری در رژیم غذایی خود دارند؛ نخوردن یک وعده غذایی یا خوردن غذاهای نامناسب ممکن است منجر به بالا رفتن و پایین آمدن سطح قند خون شود.

بنابراین برای داشتن قند خون کنترل شده بهترین رژیم غذایی باید علاوه براینکه نیاز های بدن شما را تامین می کند به کنترل قند خون شما نیز کمک می کند.

در آخر باید گفت که مصرف همه انواع مواد غذایی برای سلامت شما لازم است و شما باید طی برنامه غذایی روزانه خود از همه انواع مواد غذایی استفاده کنید. اما همیشه سعی کنید که به مقدار کافی از این مواد غذایی استفاده کنید و برای کاهش وزن باید مجموعه ای از کار ها را پیش گرفت.

همچنین برای کاهش وزن تغذیه ی خود را سر و سامان بدهید و به فکر ورزش هم باشید. همان طور که گفتیم، برای لاغری سریع، رژیم لاغری سریع بسیار کم کالری می تواند انتخاب خوبی باشد. اما حتما قبل از شروع این برنامه غذایی، مطمئن شوید و با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

 

 

ناهید سخی پور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =