لاغری موضعی

لاغری موضعی

لاغری موضعی

لاغری موضعی در حقیقت نوعی درمان غیر تهاجمی و کم تهاجمی ابرای لاغری است که سلول های چربی را در مناطق خاصی از بدن از بین می برد تا حجم سلول های چربی زیر پوست را کاهش دهد .چندین دستگاه و روش درمان برای لاغری موضعی وجود دارد که هر یک به صورت تدریجی و بدون نیاز به جراحی و یا دوره استراحت سبب کاهش وزن موضعی می شوند.

 

لاغری موضعی

 

انواع دستگاه لاغری موضعی

-کرایولیپولیز

-دستگاه لاغری موضعی رادیو فراکانسی (RF)))

-لاغری موضعی با لیپوساکشن

-لاغری موضعی با مزوتراپی

-دستگاه لاغری موضعی کویتیشن

-لاغری موضعی با لیپوماتیک

-لاغری موضعی با اندرمولوژی یا LPG

را ه‌های لاغری صورت

 

وقتی صحبت از لاغری صورت به میان می آید راه های مختلفی پیشنهاد می شود ، از جراحی تا ماساژ های مخصوص که هر کدام باید توسط افراد متخصص و کاربلد انجام شود اما اگر به هر دلیل می خواهید روشی به جز این ها را امتحان کنید بهترین و مناسب ترین راه استفاده از حرکات ورزشی و تمریناتی است که برای داشتن صورت استخوانی طراحی شده اند.

 

 

برای لاغری صورت ، کالری کمتری مصرف کنید و از غذاهای غیر سالم و فراوری شده مانند نان سفید و شیرینی دوری کنید. همچنین حداقل ۳۰ دقیقه در روز ورزش کنید تا کالری سوزانده و وزن کم کنید. برای تراشیده و لاغر کردن صورت خود، از تمرین هایی مانند غنچه کردن لب ها و لبخند زدن با دندان های قفل شده بهره بگیرید. ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه نیز به شما در لاغر نشان دادن صورتتان کمک خواهد کرد؛ زیرا از ورم کردن و افتادگی صورت در طول روز جلوگیری می کند.

 

 

 

لاغری موضعی

 

 

 

نکاتی در مورد  لاغری صورت

 

– به مقدار کافی آب بنوشید

-میوه و سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

-غذاهای غیر رژیمی تا جای ممکن مصرف نکنید.

– از خوردن غذا قبل از خواب پرهیز کنید

-بعد از ساعت ۸ شب، وعده غذایی بزرگی نخورید

-خیلی لبخند بزنید، چون یک ورزش طبیعی برای صورت است

-تمرینات ورزشی صورت را انجام دهید و آدامس بدون قند بجوید

-هنگام استفاده از آرایش برای ایجاد تغییرات در صورتتان افراط نکنید؛ چون غیر طبیعی به نظر خواهید آمد

– اعتماد به نفس داشته باشید. لاغری صورت به شما عزت نفس نخواهد داد

-گزینه های درمان لیزری و جراحی پلاستیک را مد نظر داشته باشید.

 

 

لاغری موضعی با کویتیشن

کویتیشن یکی از روش های لاغری موضعی برای  کوچک کردن شکم و پهلوها و یک تکنولوژی جدید و پپیشگام در زمینه درمان‌های غیرجراحی برای کاهش چربی‌های موضعی است و لاغری بعد از زایمان سزارین که موجب به دست آمدن فرم بی‌نقصی در بدن می‌‌شود.

در روش کویتیشن از امواج اولتراسوند برای از بین بردن سلول‌های چربی و درمان چاقی شکم استفاده می‌‌شود. همچنین همزمان با ارسال امواج اولتراسوند، بر روی ناحیه مورد نظر، فشار مکانیکی نیز اعمال می‌‌شود تا غشای اطراف سلول‌های چربی شکسته شود و چربی‌هایی که درون این غشا قرار دارند آزادسازی شده و به مایع تبدیل شوند.

لاغری موضعی

لیزر لیپولیز

 

لیزر لیپولیز یکی از موثرترین روش‌های غیرجراحی برای ازبین بردن چربی‌ها و لاغری موضعی شکم  محسوب. در این روش اشعه‌ی شدید نوری به سلول‌های چربی تابانده می‌‌شود و بدون ایجاد هیچ دردی موجب می‌‌شود سلول‌های چربی به مایع تبدیل شده و سپس شکسته شوند و به آب، گلیسرول و اسید چرب تجزیه شوند.

در این حالت، چربی‌های اضافه یا توسط کبد سوزانده شده و به انرژی تبدیل می‌‌شوند و یا توسط سیستم لنفاوی بدن جذب می‌‌شوند و سپس به طور طبیعی دفع می‌‌شوند. با این روش رسوبات چربی اضافی به طور دائمی از بین می‌‌روند و ظرف مدت زمان کوتاهی پس از درمان، نتایج بسیار چشمگیری به دست می‌‌آیند.

 

مزوتراپی

روش مزوتراپی یا تزریق آنزیم برای انحلال چربی‌ها، آخرین نوآوری در زمینه‌ی روش‌های درمان غیر جراحی ولاغری موضعی  برای چربی‌های است که می‌‌تواند سلول‌های چربی را در نواحی کوچک از بین ببرد.

در این روش بندهایی که بین سلول‌های چربی قرار دارد و حالت جامد آن را حفظ می‌‌کند، شکسته می‌‌شوند و در نتیجه چربی‌ها به مایع تبدیل می‌‌شوند.

با تبدیل شدن چربی‌ها به مایع، بدن ما می‌‌تواند با سرعت بسیار بیشتری از متابولیسم عادی بدن، این سلول‌ها را از بین ببرد. روند حذف چربی‌های اضافی توسط پروسه‌های طبیعی بدن، به شرایط خاص هر بیمار بستگی دارد و عموما بین چند هفته تا چند ماه زمان می‌‌برد.

 

مزوتراپی از یک محلول که معمولا ترکیبی از عصاره های گیاهی، هورمون ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی، و همچنین مواد شیمیایی مانند آمینوفیلین است تشکیل شده است.

این محلول معمولا به مقدار کمی تزریق می شود. به نظر می رسد این عمل برای کمک به تنظیم لنف و گردش خون، و همچنین تجزیه چربی های رسوب کرده از جمله سلولیت  روش مناسبی است .

لاغری موضعی

روش لاغری موضعی چه نتایجی را در پی دارد؟

 

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای شما د رمورد لاغری موضعی پیش آید این است که نتایج این روش برای لاغری چیست؟ به صورت کلی شما بعد از انجام دادن این روش مشاهده می کنید که وزن شما به میزان قابل توجهی کاسته شده است و همین طور پوست شما نیز به همان اندازه سفت تر شده است که این نشان دهنده آن است که چربی های زیر پوست شما به میزان بسیار زیادی کاسته شده اند

اما نتایج اصلی که این روش برای شما دارد معمولا بعد از چند هفته که دوره درمان شما به صورت کامل طی شد قابل مشاهده است

 

معمولاً بیمارانی که دچار چاقی موضعی هستند و از روش لاغری موضعی برای از بین بردن چربی های زیر پوست استفاده می کنند بعد از چند هفته مشاهده می‌کنند که بیشتر چربی هایی که در زیر پوست آنها قرار داشت از بین رفته و خارج شدند و پوست آنها بسیار سفت‌ تر شده است و به تناسب اندام دلخواه خود رسیده اند.

لاغری موضعی روش درمان اصولی

یکی از بهترین روشها برای درمان بیماری چاقی موضعی روش لاغری موضعی است با استفاده از این روش به سادگی و در مدت زمان بسیار کوتاهی می توانید اقدام به درمان بیماری چاقی موضعی کنید

 

روش لاغری موضعی برای درمان چاقی موضعی روش بسیار خوبی محسوب می شود و مزیت های بسیار زیادی برای فرد به همراه دارد .

 

چه ورزشی برای لاغری موضعی خوب است؟

بهترین ورزش برای کاهش قطر ران یا چربی های لگن و شکم انجام ورزش های هوازی است. ورزش های هوازی به ورزش هایی گفته می شود که برای مدت حداقل ۲۰ دقیقه ضربان قلب شما را به ۶۵ تا ۸۰درصد حداکثر میزان ضربان قلب شما برساند. در این ورزش ها، عضلات اصلی بدن مانند عضلات ران، بازو ها، عضلات سینه و پشت پا که نیازمند اکسیژن بیشتری هستند به کار گرفته می شوند و بدن به چربی سوزی می افتد.

 

ماندگاری روش لاغری موضعی چقدر است؟

روش لاغری موضعی به دلیل حذف سلول های چربی از ناحیه مورد نظر تقریبا به  مدت طولانی ماندگاری دارد. مراقبت های قبل و بعد از جلسات درمانی حتما طبق دستور پزشک انجام خواهد شد.

شما زمانی از این روش ها بهترین نتیجه را خواهید کسب کرد که به صورت ترکیبی انجام شوند. به طوری که هریک از این دستگاه ها به نحوی در حذف چربی های موضعی تاثیرگذار هستند و هنگامی که از یک روش برای تخریب بافت چربی و از روش دیگر برای افزایش متابولیسم بدن استفاده شود در یک جلسه می توان حداکثر تاثیرگذاری را دریافت نمود. همچنین انجام مزوتراپی لاغری در کنار استفاده از دستگاه های لاغری غیر تهاجمی به دفع سریع چربی ها از ناحیه مورد نظر کمک می کند.

 

 

 

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی

در برخی از موارد برای حذف چربی های موضعی از روش های جراحی استفاده می شود. هر روش جراحی به دنبال خود ممکن است عوارضی را نیز به همراه داشته باشد به همین دلیل اکثر افراد برای حذف چربی های خود و لاغری موضعی به دنبال روش های غیر جراحی باشند .

البته این نکته هم قابل ذکر است که لاغری و کاهش وزن به راحتی اتفاق نمی افتد روند کاهش چربی در هر جایی از بدن شما نیاز به یک رویکرد صحیح و روش خاصی دارد .

شما نمی توانید چربی های نقطه ی خاصی از بدن خود را تنها با رژیم غذایی برطرف کنید امروزه از روش های مختلف به منظور کاهش وزن و لاغری موضعی استفاده می کنند انواع دستگاه های لاغری برای این منظور در نظر گرفته شده اند .

 

لاغری موضعی با ماساژ

در برخی مناطق مخصوصا در طب چینی از ماساژ دادن بدن هم به منظور درمان و هم کاهش چربی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش، برای کاهش چربی ناحیه شکم، این ناحیه را ماساژ می دهند که تمرکز آن بیشتر در محل ذخیره چربی است.

در اخر باید گفت که فعالیت بیشتر و تحرک می تواند در زندگی روزمره شما یک نقطه شروع عالی باشد، بنابراین می توان گفت که ورزش کردن علاوه بر افزایش سطح سلامتی، در افرادی که قصد کاهش وزن دارند نیز موثر است. سعی کنید هر روز فعالیت های خود را افزایش دهید.

ناهید سخی پور

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یازده =